خانه >> تالیفات >> سطح بندی تستهای کتاب کنترل

سطح بندی تستهای کتاب کنترل

نظر به اهمیت مدیریت زمان در هنگام مطالعه کتب، بر آن شدم تا تستهای کتاب را سطح بندی کنم تا عزیزانی که با محدودیت زمانی مواجه هستند، به بیشترین راندمان مطالعاتی ممکن دست یابند.

این سطح بندی منطبق بر نظرات دانشجویان بنده در ۱۰ سال اخیر بوده و سعی کرده‌ام تا حتی الامکان بدون دخل و تصرف در نظرات ایشان، میانگینی از نظرات آنها را در این قسمت ذکر نمایم.

 

سطح بندی تستها بصورت زیر انجام شده است:

تستهای یک ستاره (مرحله دست گرمی!): از نظر عموم، این تستها مناسب دست گرمی هستند! بعبارت دیگه این دسته از تستها تستهایی هستند که پیچیدگی متوسط یا پایینی دارند و بنابراین در اولویت اول برای پاسخگویی قرار دارند.

تستهای دو ستاره (مرحله تثبیت): همانند تستهای یک ستاره، عمده این تستها نیز از پیچیدگی محاسباتی بالایی برخوردار نیست و صرفا برای پاسخگویی به آنها نیاز به نکات سطح بالاتری میباشد. این تستها برای تثبیت نکات آموخته شده بسیار مناسب هستند.

تستهای سه ستاره (مرحله تسلط): از اینجا تستهای ترکیبی وارد صحنه میشوند! این تستها سخت نیستند ولی برای پاسخگویی به آنها باید دست روانی در محاسبات داشته باشید والبته مهمتر از آن، باید به تئوری درس کاملا مسلط باشید. این تستها برای تسلط بر درس بسیار مناسب هستند.

تستهای چهار ستاره (مرحله …!):جنبه بارز این دسته از تستها، ترکیبی بودن آنهاست. اکثر این تستها، سوالاتی با ایده‌های خاص یا خلاقانه (و حتی خارج از سرفصلهای مصوب) هستند و گاها محاسبات نسبتا طولانی نیز دارند. گرچه معمولا برای خیلی از دوستان ایندسته از تستها حکم غول مرحله آخر! را دارند، با این حال بسیاری از این سوالات نیز ایده‌های بسیار جالب و زیبایی را دربرمیگیرند و قرار گرفتن آنها در این دسته بهیچوجه بمعنای بی اهمیت بودن آنها نبوده و صرفا بمنظور مدیریت بهینه‌تر زمان در اولویت آخر قرار گرفته‌اند.

 

در قسمت ذیل میتوانید لینک تستهای سطح بندی شده سوالات کارشناسی ارشد برق را به تفکیک فصول دریافت فرمایید:

سطح بندی تستهای کتاب سیستمهای کنترل خطی (منطبق بر چاپ ۳ یا ۴)

سطح بندی تستهای فصل ۱

سطح بندی تستهای فصل ۲

سطح بندی تستهای فصل ۳

سطح بندی تستهای فصل ۴

سطح بندی تستهای فصل ۵

سطح بندی تستهای فصل ۶

سطح بندی تستهای فصل ۷

سطح بندی تستهای فصل ۸

سطح بندی تستهای فصل ۹

سطح بندی تستهای فصل ۱۰

سطح بندی تستهای فصل ۱۱

 

در صورت تمایل شما نیز میتوانید از طریق قسمت دیدگاهها (پایین همین صفحه) با دوستان خود در خصوص تستهای کتابهای بنده و میزان سختی آنها بحث و تبادل نظر کنید!

۲ نظر

 1. سلام استاد، روزتون بخیر
  من واسه کنکور ۹۷ برق دارم میخونم و گرایشی که میخوام کنترل ضریب ۴ داره
  خیلی بهم گفتن که کنترل رو بذارم کنار و روی درسای دیگه وقت بذارم ولی من خیلی این درس رو دوس دارم و حس میکنم میتونم درصد خوبی بزنم
  دارم از رو کتاب شما میخونم و یه جاهایی رو خوردم به مشکل
  میخواستم ببینم راهی هست که من سوالاتمو از شما بپرسم
  با توجه به اینکا تایپ کردنش سخته میخواستم اگه بشه عکس بگیرم و براتون بفرستم
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • سلام. وقت شما هم بخیر. با توجه به تغییر در تیم طراحی سوالات درس کنترل، دوستانی که درس کنترل رو حذف میکنند، مثل دوستانی که سال گذشته این درس رو حذف کرده بودند متضرر میشن (مگر اینکه بتوننن با درصد خوب سایر دروس جبرانش کنند که اون هم معمولا راحت نیست).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *