خانه >> مشاوره >> مراجع مناسب >> مدارهاي الكتريكي >> منابع مناسب مدار الکتریکی برق

منابع مناسب مدار الکتریکی برق

نکته مهم: مقاله زیر با هدف بررسی ویژگیهای مراجع مختلف کنکوری به نگارش در آمده و قصد معرفی یک مرجع بعنوان بهترین مرجع را ندارد. چنانچه قصد انتخاب یک مرجع بعنوان بهترین مرجع را دارید، صرفا به این نکته توجه کنید که بهترین مرجع برای هر فرد مرجعی است که منطبق با سطح علمی آن فرد باشد (قضیه امپدانس مچینگ!). 

چنانچه قصد انتخاب یک مرجع بعنوان بهترین مرجع را دارید، ابتدا به ارزیابی سطح علمی خود بپردازید و سپس با در نظر گرفتن پیشنهادات ارایه شده، یک مرجع را انتخاب کنید.

  

نقد مراجع پر مخاطب درس مدار از دیدگاه آموزشی:

 ۱- مدارهای الکتریکی نوشته پرویز جبه دار (انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر):

این کتاب که به سبک کلاسیک نگارش شده، به روشی تقریبا آکادمیک به ارایه تئوریهای درس مدار میپردازد. نظر به اینکه نگارنده این کتاب بنامترین استاد مدار ایران میباشند، مطالعه مثالهای درسنامه این کتاب، به دانشجویان قوی توصیه میشود.

 ۲- روشهای سریع تحلیل مدارهای الکتریکی ۱ و ۲ نوشته مصطفی تقوی کنی (انتشارات راهیان ارشد – آزاده):

درسنامه چاپ جدید این کتاب که دربرگیرنده نکات کتابهای “نظریه اساسی مدارها و شبکه ها” و “مدارهای خطی و غیرخطی چوآ” میباشد، بیشتر برای دانشجویانی مناسب است که دارای سطح متوسط یا قوی در درس مدار میباشند و قصد تسلط بر روشهای سریع تحلیل سوالات مدار با تکیه بر حل تست را دارند (بیش از ۱۰۰۰ تست). توصیه میشود چنانچه در تئوری درس مدار احساس ضعف میکنید، ابتدا از مراجع سطح پایینتر استفاده کنید و پس از آموختن مطالب پایه، به این کتاب بپردازید.

 ۳- مدارهای الکتریکی ۱ و ۲ نوشته کارو زرگر (انتشارات پوران پژوهش):

درسنامه این کتاب که در بسیاری از موارد دقیقا کپی برداری از کتاب “نظریه اساسی مدارها و شبکه ها ترجمه پرویز جبه دار” میباشد، همانند آن کتاب به روشی آکادمیک به ارایه تئوریهای درس مدار میپردازد. بنابراین چنانچه پیش از این، کتاب نظریه اساسی مدارها و شبکه ها را مطالعه کرده‌اید، احتمالا مطالعه این کتاب کمک چندانی به شما نخواهد کرد. بدلیل وجود پاره‌ای از اشکالات علمی در قسمتهایی از جلد دوم این کتاب، مطالعه جلد دوم این کتاب به تنهایی توصیه نمیشود.

 ۴- مدار الکتریکی ۱ و ۲ نوشته علی عبدالعالی و نوشین واثقی (انتشارات موسسه پارسه):

نثر شیوا و روان درسنامه این کتاب، مهمترین مزیت آن بشمار میرود. این کتاب حتی در صورتیکه شما در درس مدار ضعیف باشید، با زبانی ساده و در کوتاهترین زمان ممکن، شما را با تئوریهای اساسی درس مدارهای الکتریکی آشنا میکند. مطالعه تئوری گفته شده در این کتاب برای دانشجویان ضعیف و متوسط مناسب است ولی برای افراد قوی که دارای غنای علمی مناسب در این درس هستند، توصیه نمیشود. مطالعه جلد دوم این کتاب به تنهایی توصیه نمیشود.

 نقد مراجع پر مخاطب درس مدار از دیدگاه تستی:

 ۱- مدارهای الکتریکی نوشته پرویز جبه دار (انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر):

متد بکار گرفته شده برای حل تستهای این کتاب ترکیبی از هر دو روش تستی و کلاسیک (تشریحی) میباشد. علیرغم اینکه این کتاب میتواند مکملی مناسب برای دانشجویان قوی باشد، با این حال مطالعه روشهای حل این کتاب به دانشجویان ضعیف توصیه نمیشود.

 ۲- روشهای سریع تحلیل مدارهای الکتریکی ۱ و ۲ نوشته مصطفی تقوی کنی (انتشارات راهیان ارشد-آزاده):

تحلیل کلیه سوالات کنکورهای مهندسی برق به هر دو روش کلاسیک (تشریحی) و تستی، از بزرگترین مزایای این کتاب محسوب میشود. علاوه بر این ویژگی، گنجاندن قسمتهایی تحت عنوان اشتباهات رایج در حل بسیاری از سوالات؛ و تحلیل سوالات سخت و پر نکته به روشهای گوناگون، منتج به افزایش قدرت آنالیز داوطلب میشود که در نتیجه رشد قدرت خلاقیت آنها در تحلیل سوالات را نیز در پی خواهد داشت. تنوع روشهای حل موجود در این کتاب، و بانک ۱۰۰۰ تستی این مجموعه، آنرا به مرجعی مناسب برای سطوح مختلف دانشجویان تبدیل کرده است.

 ۳- مدارهای الکتریکی ۱ و ۲ نوشته کارو زرگر (انتشارات پوران پژوهش):

با توجه به اینکه تستهای این کتاب غالبا به روشهای کلاسیک (تشریحی) حل شده‌اند، این کتاب برای دانشجویان قوی که بدنبال افزایش قدرت خلاقیت خود هستند، مناسب بنظر نمیرسد. با این وجود از آنجاییکه این روشها عموما همان روشهای کتاب “مجموعه سه جلدی سوالات کنکور ارشد برق انتشارات دانشگاه تهران” میباشد، میتوان از هر یک از این دو کتاب برای آشنایی با روشهای کلاسیک حل سوالات مدار بهره برد.

 ۴- مدار الکتریکی ۱ و ۲ نوشته علی عبدالعالی و نوشین واثقی (انتشارات موسسه پارسه):

علیرغم نثر شیوای قسمت درسنامه این کتاب؛ طبقه بندی نشدن کلیه تستهای کنکورهای گذشته و وجود اشکالاتی در برخی از روشهای حل، شاید مهمترین نقطه ضعف این کتاب بشمار برود.

 جمعبندی و پیشنهاد:

برای کسب درصد خوب در این درس میتوانید ابتدا با مطالعه مرجع ۴، بر تئوریهای پایه درس مدار مسلط شوید و سپس برای حل تستهای کنکورهای گذشته و آشنایی و تسلط بر روشهای تستی حل، به سراغ مرجع ۲ بروید. چنانچه پس از انجام این دو مرحله نیاز به حل تستهای بیشتر داشتید، میتوانید از کتبی نظیر رهیافت مدارهای الکتریکی، برای حل تستهای بیشتر استفاده کنید.

سوالات رایج:

سوال: آیا حل تستهای کنکور در درس مدار به تنهایی برای کسب درصد خوب و قابل قبول (برای قبول شدن در دانشگاه های خوب تهران) کفایت می کند یا باید تست های تالیفی نیز حل شود؟

پاسخ: بارها به تجربه ثابت شده افرادی در کنکور کارشناسی ارشد موفقند که بیشترین سرمایه گذاری رو روی تست های کنکورهای سالهای گذشته میکنند. توجه کنید که تستهای تالیفی تنها بشرطی برای شما مفید واقع میشوند که توسط یک استاد خبره و مسلط طراحی شده باشند و دارای روشهای حل تستی باشند. بهرحال مجددا تاکید میکنم که بیشترین انرژی خود را روی تستهای استاندارد (کنکورهای سالهای گذشته) بگذارید و اگر فرصت اضافه پیدا کردید، به سراغ تستهای تالیفی بروید.

۱۹۰ نظر

 1. سلام آقای دکتر . اگر خاطرتون باشه من امسال دانشجوی کلاس مدارتون بودم
  استاد سوالی که از خدمتتون دارم این هست که آیا من با رتبه ۴۲ شانس قبولی در مخابرات سیستم شریف رو دارم ؟
  پیشاپیش ممنون بابت پاسختون

  • سلام. خیلی خوشحالم که نتیجه زحماتتون رو گرفتید و موفقیت تون رو صمیمانه تبریک میگم.
   کامل مطمئن نیستم ولی تا جائیکه خاطرم هست یکی از بچه های سال پیش با رتبه حدود ۵۰ همین گرایش رو قبول شد… البته اگر واقعا براتون مهمه میتونید حضورا برید شریف و از بچه ها پرس و جو کنید.
   راستی لطفا در اولین فرصت با من تماس بگیرید کار مهمی با شما دارم. ممنونم
   با آرزوی موفقیتهای بیشتر

 2. سلام آقای دکتر. بنظر شما تستای دهه ۶۰ و ۷۰ ارزش حل کردن و وقت گذاشتن داره؟…بنظرتون بهتر نیست روی تستهای ۱۰ سال گذشته تمرکز کنم؟
  سپاس

  • سلام. بله چرا ارزش نداشته باشه؟ در کنکور ۳ سال گذشته تستهایی داشتیم که از همان ایده های تستهای دهه ۶۰ و ۷۰ استفاده میکردند. مثلا تست کلیدزنی سال ۹۳ که عینا در سال ۷۱ مطرح شده بود. کم نیست از این نمونه ها…
   در مورد کنترل هم همینطوره. داخل کانال تلگرام، تستهایی از کنکور کنترل امسال رو مشخص کردم که از سوالات همان دهه ها ایده گرفته بود.

 3. سلام عرض میکنم خدمت استاد گرانقدر.
  بنده میخام ازکارشناسی فیزیک برم به ارشد برق الکترونیک گرایش نانو افزارها . کتاب مدرسان رو گرفتم بااینکه از نظرات شم متوجه شدم کتاب مناسبی نباید باشه جلد اول کتاب های دانشگاهی دکترجبه دار و همچنین دکتر عابدی رو از دوستام گرفتم تابستون کنار ریاضیات بخونم .خواهش میکنم راهنمییم کنید چجوربخونم تا از سردرگمی دربیام.
  باتشکر

  • سلام. با توجه باینکه رشته دانشگاهی شما برق نبوده، از ویدیوهای آموزشی که روی سایت قرار دادم آغاز کنید. به جرات میتونم بگم که همین ۴۵ گفتاری که تا امروز از درس مدار روی سایت قرار دادیم دید بسیار خوبی به شما میده و بهترین نقطه شروع هست. بعد از اتمام این مجموعه مجددا بمن ایمیل بزنید شرایطتون رو دقیقتر بررسی کنم.
   پیروز باشید

 4. باعرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو خدمت استاد محترم
  بنده دانشجوی مهندسی پزشکی هستم و سطحم در درس مدار متوسط و در برخی مباحث مثل مباحث سختتره مدار ۲ متوسط رو ب پایین هستش . روش مطالعه من هم اینطوریه ک باید برم تو اتاقم و در سکوت و باارامش از روی ی منبع خوب خودم بخونم تا یاد بگیرم و بهم ثابت شده ک اونقدری ک این روش منو در یادگیری کمک میکنه ، سر کلاس رفتن نمیتونه چندان برام مفید واقع باشه . حالا میخاستم با این تفاسیر در مورد منبع مورد نظر منو راهنمایی بفرمایین ( کتابی میخام ک اولا درسنامه خوب ، کامل و جامعی و همه از مهمتر قابل فهمی داشته باشه ک مطالب مورد نیاز رو ب طور کامل اموزش بده و ثانیا تستای فراوونی داشته با روش حل های مناسب و کنکوری ک دیگه برای یادگیری عمیق و مفهومی و کامل این درس ب منبع دیگه ای نیاز نباشه و در واقع همه چیو پوشش داده باشه و مناسب دانشجوی self study باشه )
  سپاس …

  • سلام. هر کتاب مزایای خودش رو داره و بهتره با توجه به توضیحات بالا چند صفحه ای از هر کتاب رو مطالعه کنید تا ببینید کدام برای شما مناسبتر هست.
   پیروز باشید

 5. با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گران قدر
  استاد من کتاب نظریه اساسی مدار (دکتر جبه دار ) مطالعه کردم و درک و فهمش برام آسونه و خوب مطالب متوجه میشم ولی وقتی به مسائل اخر فصل میرسم فقط ۳۰ درصدش درست جواب میدم . این کتاب مسائلش نسبت به درسی که میده خیلی سخت تره . کتاب روش های سریع حل مدار برای من میتونه خوب باشه یا نه؟
  با تشکر

  • سلام. ممنون از قدردانی شما
   علیرغم اینکه کتاب دسور یکی از عالیترین مراجع درس مدار هست ولی برای سیستم آموزشی ایران نوشته نشده و بالطبع تسلط بر اون زمانبر هست. توصیه میکنم تا جاییکه میتونید تستهای کتاب بنده رو به دقت تحلیل کنید و حتما روشهای تحلیل بنده رو هم مطالعه کنید. این کار کمک بسیار زیادی بشما میکنه تا از زمانتون بهینه استفاده بشه و علاوه بر اون بطور مستقیم به کنکورتون هم کمک میشه. بعد از یک دور مطالعه این کتاب خواهید دید که دیدتون نسبت به خیلی از مسایل کتاب دسور باز شده.

 6. سلام استاد. خسته نباشید من میخواستم کلاسهای ترم زمستان شما رو شرکت کنم شما تدریس هم میکنید یا فقط مسئله حل میکنید؟ یکی از دوستانم میگفتن که شما خیلی مسئله حل میکنید ولی من پایه ام خیلی ضعیفه و نیاز به تدریس هم دارم. ممنون از وقت شما

  • سلام. تدریس بطور کامل از صفر تا ۱۰۰ در کلاس انجام میشه و به اندازه کافی تست هم میزنیم. طبق مقایسه ای که دانشجویان ترم پیشم انجام داده بودند، بیشترین تعداد تست رو بین تمام کلاسهای کنکور حل کرده بودیم و گذشته از اون تدریس هم بطور کامل انجام شده بود. بنظر من یک کلاس کنکور خوب کلاسی هست که تدریس هم بطور کامل در اون انجام بشه چون کسی که کلاس کنکور شرکت میکنه حتما در تئوری درس به پختگی کافی نرسیده بوده که این تصمیم رو گرفته (نظرسنجیهای دوستان هم همین موضوع رو تایید میکنه)

 7. سلام استاد
  ببخشید یه سوالی داشتم من ارشد مهندسی پزشکی آزاد قزوین قبول شدم الان هم ۲۶ سالم هست و مشمول خدمت هستم. به نظر شما ارزش داره که بهمن برم ثبت نام کنم دانشگاه قزوین رو یا نه برم خدمت؟؟؟
  بین مهندسی پزشکی آزاد قزوین و وزارت بهداشت کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟
  با تشکر

  • سلام.
   ۱- بستگی به هدف شما داره. سربازی برای اکثریت آقایون موضوعیه که بهرحال باید روزی انجامش بدن… اگر هدف ادامه تحصیل در دکترای ایران رو دارید دانشگاه آزاد رو پیشنهاد نمیکنم.
   ۲- قیاس این دو با هم اصولا قیاس نادرستیه. در بسیاری از زمینه های تخصصیِ مهندسی پزشکی، وزارت بهداشت از دانشگاههای دولتی تحت نظر وزارت علوم “بمراتب” پیش تر هست دانشگاه آزاد که …

 8. با سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی
  استاد من قصد شرکت در ازمون ارشد هوش مصنوعی را دارم کارشناسی سخت افزاز خوندم و پایه مدار خوبی دارم و واقعا درس شیرینی هست برام͵ من الان میخوام مدار را بخونم البته کتاب توسی پارسه را دارم ولی به دنبال یک منبع بسیار خوب هستم تا بتونم انشااله تمام سوالات مدار ارشد و پاسخ بدهم͵ منبعی که هم درسنامه ی جامعی داشته باشه و هم منبع خوبی برای تست و تمرین و تسلط اگر لطف کنید با این اوصاف من و راهنمایی بفرمایید بینهایت سپاسگذارم و سوال دیگه اینکه ایا در ارشد کامپیوتر نیاز به خواندن مدار۲ هم هست? پیشاپیش از از پاسخگوییتون بسیار ممنونم

  • سلام. درس مدار الکتریکی رشته کامپیوتر مخاطب بسیار کمی داره و بهمین دلیل مراجع تخصصی بسیار محدودی هم برای اون وجود داره (لااقل بنده فقط کتاب خودم رو میشناسم که بطور تخصصی تستهای مدار کامپیوتر رو مورد تحلیل قرار داده). پیشنهادم اینه که از کتابی که برای رشته کامپیوتر نوشتم درس و تست رو با هم پیش ببرید. سرفصلهای کنکور شما هم دقیقا همان سرفصلهایی هست که در کتابم عنوان کردم (منوی تالیفات رو ببینید).

 9. سلام استاد

  یک سوال در مبحث انتقال ماکزییم توان داشتم از حضورتان،
  در آخرین تست فصل ۲ کتاب شما (آخرین ویرایش) صفحه ۱۴۳، ماکزیمم توانی که به بار داده می شود رو از فرمول کلی انتقال توان ماکزیمم در حالت دائمی ( نصف حاصاضرب مقاومت در مربع جریان ) بدست آمده
  که اگر با فرمول داده شده در بخش درسنامه صفحه ۱۲۳( یک چهارم مربع ولتاژ منبع به مقاومت منبع (تونن)) محاسبه کنیم جواب متفاوت و ۲ برابر بدست می آید،
  درکتاب دکتر جبه دار( کتاب زرد صفحه ۴۶۶) توان ماکزیمم تحویلی به بار یک هشتم مربع ولتاژ منبع به مقاومت منبع تعریف شده و توان متوسطی که توسط منبع تحویل داده می شود ، یک چهارم مربع ولتاژ منبع به مقاومت منبع تعریف شده.
  با این تعریف سوال اول(صفحه ۱۴۳) با فرمول یک هشتم محاسبه شود ، با روش فرمول کلی یکسان در می آید.
  اما سوال داخل درسنامه (کنکور۸۳) با این روش پاسخ درست در گزینه نداره ! در صورتیکه حاکثر توان تحویلی به بار خواسته شده نه توان تحویلی توسط منبع
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام. تا جاییکه یادمه اون سوال در چاپ جدید اصلاح شده و ضریب ۱/۲ در اون اضافه بود. فرمولهای کتاب دکتر جبه دار هم درستند ولی فقط برای حالت دایمی سینوسی و بر حسب مقادیر ماکزیمم ورودی هستند.

 10. سلام استاد

  خواهشمندم منو راهنمایی بفرمایید.
  بنده ، جزوه مدار دکتر ملک ، جزوه مهندس کهن، کتابهای مدار۱ و ۲ شما(راهیان ارشد) ، حل المسائلهای کتاب دسور( دکتر جبه دار ۲ جلدی) و جزوه ماهان دکتر جبه دار رو برای دکتری برق تهیه کردم، , وحالا دچار سردرگمی و وسواس شدم که رو کدوم منبع متمرکز بشم؟ کدام یک از منابع فوق را مناسب میدونید؟

  • سلام. اگر میتونید کلاسها رو شرکت کنید چون بسیار تخصصیتر و جامعتر به سرفصلهای کنکور دکترا میپردازیم.
   اگر هم شرکت در کلاس براتون مقدور نیست، حداقل کاری که باید انجام بدید: ۱- حل تستهای کتاب بنده و ۲- حل مسایل کتاب دسور هست (کتاب دسور کتاب کنکوری نیست ولی تمارین خوبی داره)

 11. سلام استاد

  من برای آمادگی دکتری برق ، کتابهای مدار ۱و ۲ شما رو شروع به مطالعه کردم. پایه مدارم متوسط رو به بالا است، بخش خلاصه مطالب کتاب شما برام روان و مفیده . در سرچی که در پیشنهاد منابع مختلف انجام دادم، توصیه به خواندن کتاب دکتر هدتنی بسیار شده، البته گفته شده سطح کتاب بالا است. به نظر شما این کتاب رو تهیه کنم؟ البته میدونم این کتاب مرجع درسی است برای درک مفاهیم، به نظر شما برای کنکور روش وقت بذارم در کنار تستهای کتاب شما؟ هر چند خیلی هم وقت ندارم

  • سلام. توصیه نمیکنم چون بیشتر ترجمه آزاد کتب دیگه هست و گذشته از اون بسیاری از سرفصلها رو هم پوشش نمیده.

 12. سلام استاد از بین ازمون سنجش و بینش کدوم بهتره؟؟؟

  • سلام. چه بلحاظ سطح سوالات، چه بلحاظ رتبه ها و چه بلحاظ تعداد شرکت کننده ها، هر دو موسسه غیراستانداردند. بیشتر تحقیق کنید که متضرر نشید.

 13. سلام استاد

  من ساکن تهران نیستم ، به همین خاطر با وجود تمایل بسیار برای حضور در کلاس، امکان حضور رو ندارم.
  به نظر شما مطالعه کتابهای پارسه برای یادآوری مطالب و سپس کتابهای تالیفی مدار شما کفایت میکنه؟

  • سلام. کتابهای پارسه رو یکی از دوستان خوب من نوشته و نگارش خوبی هم دارند ولی سطحشون بالا نیست و بعضا ایرادات علمی هم داره. میتونید از کتابهای خود من تست بزنید و در کنارش مسایل کتاب دسور رو هم حل کنید.

 14. سلام استاد ، وقت بخیر

  ارشد کنترل هستم . برای شرکت در دکتری برق با توجه به تغییر منابع آزمون اولیه ، شما چه منابعی برای دورس مدار و ریاضی مهندسی پیشنهاد میکنید؟ من قبلا برای ارشد از منابع پارسه استفاده کردم.
  پایه تئوری مدار م بد نبوده، ریاضی مهندسی هم همینطور ولی با گذشت چند سال فراموش کردم. و یه مشکلم تمرکز زیاد روی مفاهیم درس و نداشتن فرصت برای تست در آزمونهای گذشته بوده ، با اینکه تصمیم میگیرم دیگه این روش رو انتخاب نکنم ولی وقتی شروع میکنم بازهم همون شیوه رو پی میگیرم بخاط همین با اینکه مفاهیم رو بلدم تست کنکور رو خوب نمیزنم!
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  • سلام. وقت شما هم بخیر.
   با توجه باینکه امسال اولین سالیست که درس مدار به کنکور دکترا اضافه شده، هنوز هیچ کتابی که بصورت تخصصی برای کنکور دکترا نوشته شده باشه وجود نداره و بهترین کار در حال حاضر استفاده از یک کلاس خوب متناسب با سرفصلهای کنکور دکترا هست که البته با این کار مشکل تست زنی هم (که مشکل عمومی دوستان هست) تا حد زیادی مرتفع میشه.
   در مورد ریاضیات مهندسی هم همان مراجعی که در کنکور ارشد استفاده کردید کاملا کفایت میکنه.
   پیروز باشید

 15. سلام استاد. کاش ما هم میتونستیم لااقل توی کلاسهای نکته و تست تون شرکت کنیم یا لااقل از سوالاتتون استفاده کنیم. بچه های کلاستون خیلی تعریف میکنن

  • سلام. اگر واقعا دوست دارید یک ایمیل بزنید اگر امکانش باشه میگم تشریف بیارید…

 16. با سلام خدمت استاد گرامی. من کتاب زرگر رو خوندم. بنظرتون بعدش کتاب دسور رو بخونم یا تست بزنم؟ با تشکر

  • سلام. کتابی که مطالعه فرمودید دقیقا متن کتاب دسور هست که تقریبا بدون هیچ تغییری صرفا دوباره تایپ شده. با توجه باین موضوع بنظرم بهتره یا تست بزنید یا حداکثر مسایل انتهای فصول دسور رو حل کنید

 17. با عرض سلام و ادب،

  استاد بنده فارغ التحصیل برق هستم ولی قصد شرکت در مجموعه مهندسی کامپیوتر را دارم. با مفاهیم درس مدار آشنایی متوسطی دارم اما به دلیل اینکه زمان زیادی از پاس شدن آن می گذرد، مطالب آن را فراموش کرده ام. سوال بنده اینست که برای خواندن درس مدار الکتریکی کنکور کامپیوتر شما ترکیب چه کتاب هایی را پیشنهاد می فرمایید؟ (نظر بنده به مدرسان بود که با توجه به توصیه حضرتعالی منصرف شدم)
  آیا از مطالب در مدار ۲ در کنکور کامپیوتر سوالی مطرح می شود؟
  با تشکر فراوان

  • سلام. از مطالب مدار ۲ فقط بحث لاپلاس در کنکور کامپیوتر میاد (فهرست کتابم رو ببینید).
   پیشنهادم اینه که مستقیما از کتاب خود بنده شروع کنید و فقط اگر حس کردید یک فصل خاص براتون سنگینه، کتاب پارسه رو خیلی خیلی سریع و روزنامه وار بخونید. بهرحال حتما در نهایت از روی کتاب خود من تست بزنید.

 18. استاد مرسی از پاسختون
  یعنی بنده اول درسنامه پارسه رو بخونم بعد درسنامه و سوال های کتاب شمارو بخونم؟

  • برای شروع خیلی خیلی سریع و روزنامه وار کتاب پارسه رو ورق بزنید ولی بیشترین زمانتون رو به کتاب بنده (بخصوص روشهای تحلیل تستهاش) اختصاص بدید.
   گرچه سطح کتاب پارسه برای کنکور شما پایین هست ولی دست کم دوستانی که پایه ضعیفی دارند و امکان استفاده از کلاس رو هم ندارند میتونند از اون کتاب شروع کنند.

 19. سلام استاد مرسی که سوال بچه هارو پاسخ میدید
  واقعا خسته نباشید
  استاد بنده پایه خوبی در درس مدار ندارم به نظرتون از کتاب های مدرسان شروع کنم خوبه؟
  بعد از مدرسان کتاب حضرت عالی رو میخونم
  ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

  • سلام. ممنون از لطف شما.
   کتاب مدار مدرسان بلحاظ علمی بسیار پراشتباه هست و گذشته از اون پایینتر از سطح کنکور نوشته شده و تمام نکات کنکور مدار رو پوشش نمیده و بنابراین من هم بدوستان توصیه اش نمیکنم. اگر پایه ضعیفی دارید بهتره یا از کلاس استفاده کنید یا حداقل یک کتاب قابل اعتمادتر مثل کتاب پارسه رو انتخاب کنید.

 20. امیر صادق بکاولی

  سلام من از استاد عزیز بخاطر زمانی ک صرف راهنمایی ما میکنه و دوستان ک خستشون کردم عذر خواهم .
  با توجه ب اینکه کنکور اردیبهشت برگزار میشه دوستان هر راهنمایی ک فک میکنن ب ما کنکوری های امسال کمک کنه بگن تا بتونیم موفق باشیم .. مرسی از لطف تک تکتون ..

  دانشجوی برق/قدرت غیر انتفاعی هستم مهر وارد ترم ۳ میشم ..

 21. امیر صادق بکاولی

  سلام استاد خسته نباشید .
  مهر من وارد ترم ۳ میشم کارشناسی ناپیوسته هستم .
  سطح مدارم میشه گفت پایین است و به پیشنهاد دوستان از کتاب استاد هدتنی شروع کردم ولی فصل ۳ تو حل مثالها مشگل دارم تو بعضی جاها .. میشه کمکم کنید . به نظرتون همین کتابو ادامه بدم در دور بعدی که کتابو بخونم حل خواهد شد مشگلم یا کتاب دیگه ای پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟
  و با توجه به حدودا ۶ ماه فرصت در رابطه با مطالعه میشه کمک کنید مرسی از لطفتون و وقتی که میزارید . 🙂

  • سلام. درسنامه اون کتاب از نظر بنده مناسب نیست و شاید دلیل اشکالات شما هم همین موضوع باشه.
   اگر پایه ضعیف دارید حتما از کلاس استفاده کنید. در خصوص منابع هم توضیحات بالای صفحه کاملا کافیست.

 22. سلام استاد گرامی من با شروع ترم جدید واردترم ۳ میشم و قصد دارم مدار ۲ رو تابستون مطالعه کنم تا جایی که بتونم مثل ریاضیات مهندس که از روی کتاب اقای کریمی میخونم اما واسه مدار کتابی پیدا نکردم که بتونم بدون استاد شروع به مطالعه بکنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون فرصت داره تموم میشه.در ضمن مدار ۱ هم جبه دار با ما کار کردن
  ممنون از لطفتون

  • سلام. با توجه باینکه از کتاب آقای دکتر جبه دار بشما تدریس شده، میتونید از کتاب بنده یا کتاب پارسه استفاده کنید. البته با توجه باینکه مدار یک درس مهارتی هست سعی کنید بیشتر با تست زدن مفاهیم رو یاد بگیرید. تئوری ندار چندان کمکی بشما نخواهد کرد
   پیروز باشید

 23. سلام استاد میشه درسنامه رو از مدرسان بخونم تموم که شد برم سراغ کتاب شما؟؟؟؟متاسفانه توفیق نداشتم در کلاس شما شرکت کنم .

  • سلام. متاسفانه کتاب مدرسان دید خوبی بشما نمیده و نسبتا پر اشتباه هست…

 24. سلام استاد. تبریک بابت چاپ جدید کتابها. استاد حلهای برق ۹۴ رو هم داخل کتاب مدار ۱ تون انجام دادید؟

 25. سلام بر استاد دلسوز. ممنون که برامون وقت میگذارید. با تاخیر رتبه یک شدن و چاپ جدید کتابهاتون رو تبریک میگم امیدوارم همیشه همین قدر ساعی و موفق باشید
  استاد جسارتا من نیاز به یک مشاوره داشتم و تماس هم گرفتم خدمتتون ولی فکر کنم مشغله تون زیاد بود موفق نشدم باهاتون صحبت کنم. میخواستم اگر مقدوره محبت کنید یک زمان مشاوره بمن بدید که حضورا برسم خدمتتون
  با سپاس از زحمات شما

  • سلام. ممنون از ابراز لطف شما انشاءالله برای شما. لطفا بعد از کلاس جمعه تشریف بیارید (هماهنگیش رو از طریق ایمیل انجام بدید)

 26. سلام استاد خسته نباشید.
  استاد من مدار و کنترل و الک تابستون رو کلاس گرفتم. و سیگنال و ریاضی مهندسی رو خودم میخونم الان به نظر شما بین الک و ریاضی مهندسی کدوم درس رو میتونم بزارم برای پاییز که جمع کردنش راحت باشه برام؟؟؟؟
  مرسی

 27. سلام استاد
  میخواستم بدونم برای شرکت در کلاس شما باید چاپ جدید کتاب هاتون رو تهیه کرد؟؟؟(متاسفانه من از نمایشگاه امسال تهیه کردم و نمیدونستم که به این زودی تجدید چاپ میشه .) یا اینکه شرکت در کلاس شما و داشتن کتابی که الان میشه گفت چاپ قدیم , همه مسائل رو پوشش میده و جای هیچ نگرانی رو باقی نمیزاره؟؟

  • سلام. خیر نیازی به تهیه کتابهای جدید نیست و اگر در کلاس شرکت کردید، هر چاپی از کتاب رو که داشته باشید کاملا کفایت میکنه.
   چاپ فعلی کتابهای جدید بنده شامل حلهای ۹۳ و ۹۴ هم میشه که هنوز به بسیاری از کتابها هنوز اضافه نشده.

 28. سلام استاد نماز روزه هاتون قبول.
  استاد با توجه به ماه مبارک رمضان و حالات و توانایی بدنی تو این ماه
  نظر شما برای درس خوندن اونم کنکوری در این ماه چیه؟
  طبق برنامه من باید دو درس ریاضی مهندسی (مدرسان) و مدار(کتاب رهیافت خودتون) رو ب صورت خود خوان تو تابستون بخونم
  بنظر شما از مرداد ،پایان ماه رمضون شروع کنم ؟!!۱
  احساس میکنم مواردی رو ک تو طول روز می خونم بع طور ۱۰۰% یادنگرفتم فکرکنم بخاطر نبود تمرکزه
  از اونطرف افطار تا سحر ک بیدار میمونم نتایج نسبتا رضایت بخشی میگیرم اما دیگه کل روند زندگیم میریزه بهم…. دقیقا میشم جقد اونم بخاطر خوندن ۳ ساعت کنکوری
  ببخشید استاد ک طولانی شد ….. پاسختون برام خیلی اهمیت داره چ روش و چ کاری رو برای رفع این مشگل ب من پیشنهاد میکنید؟!

  • سلام. تا جاییکه ذهنتون کشش داره و مطالعه کنید و مابقی زمانتون رو سعی کنید با انجام سایر کارهای مفید، بخوبی مدیریت کنید. بهرحال همه چیز که درس نیست، روح آدم به چیزهای دیگه هم نیاز داره…

 29. سلام
  استاد به نظر شما کدوم درسای گرایش الکترونیک رو تابستون بخونم؟
  برای زبان تخصصی کتاب منوچهر حقانی چه طوره؟

 30. سلام
  استاد عزیز بنده امسال کنکور دارم و از کتاب های شما استفاده میکنم.میخواستم بپرسم که به نطر شما نمیشه همه درس ها رو با هم طبق یه برنامه ریزی تفکیک کرد و خوند چون واقعا”همه دروس هم حیاتی اند و هم زمانبر و انتخاب تنها۲-۳ درس از گرایش الکترونیک برای من سخته.
  بسیار ممنون

  • سلام. شدنی هست ولی طبق تجربه ام توصیه نمیکنم. بهتر هست تابستان ۳ یا حداکثر ۴ درس مطالعه بشه. پیروز باشید

 31. سلام استاد . من الان ترم ۶ هستم . میخوام از همین الان کم کم شروع کنم میخواستم بپرسم با مطالعه کتاب هیت میتونم تمام سر فصل هارو کامل متوجه بشم یا کتاب دسور هم حتما باید مطالعه بشه ؟
  خیلی ممنون

  • سلام. علیرغم اینکه این کتابها بسیار عالی هستند ولی متاسفانه منطبق بر کنکور شما نیستند (کنکوری نیستند). اگر احساس ضعف میکنید حتما از کلاس استفاده کنید.

 32. سلام و عرض ادب دکتر تقوی گرامی
  شما در زمینه ی مدار های الکتریکی تالیف جدیدی دارید؟
  اگه پاسخ مثبته ممنون میشم بفرمایید چه زمانی وارد بازار میشه؟
  تشکر

 33. سلام استاد . من ترم پاییز با شما درس مدار داشتم . رتبه ی الکترونیکم ۹۷۰ و مهندسی پزشکی ۱۱۵۰
  میخواستم مهندسی پزشکی بخونم . ممنون میشم بگید تهران کجاها قبو ل میشم ؟ شبانه هم میرم

  • سلام. تبریک میگم رتبه تون خوب شده شانستون برای شبانه های مثل خواجه و … تقریبا ۱۰۰ هست ولی از روزانه‌های مثل علم و صنعت و خواجه شروع کنید به پر کردن.
   امیدوارم همیشه موفق باشید.

 34. سلام استاد تقوی.. خسته نباشید.. خدا حفظ کنه شما را که وقت گران بهای خود را در اختیار ما دانشجویان می گذارید.. یه سوالی داشتم از شما: ایا برنامه منظم هس و کافیه که بخوام دروس مدار و ماشین و ریاضیات رو تمام کنم .. البته جمعه ها مغناطیس.. و هر روز سه ساعت زبان.. و کنترل رو مهر بخونم. لطمه ای نمی زنه بهم که تابستون فقط این دروس رو بخونم.. ضمن این که بررسی رو قصد ی تدارم که بخونم. و در اخر استاد چجوری می تونم جزوه های شما رو خریداری کنم.. و از امکانات سایت بهره ببرم.. من شهرستانی هستم.. خدا خیر دنیا و اخرت رو به شما عطا کنه.. تشکر.

  • سلام. ممنون از محبت شما
   برنامه شما خوب است اگر بتوانید اجرا کنید
   متاسفانه امکان انتشار جزوات نیست.

 35. با سلام و خسته نباشید.امیدوارم خ‌وب و خوش و سلامت باشید.استاد عزیز در مورد مدار و کنترل بین کتب مختل سرگردان شده ام که در صورت امکان یه راهنمایی بفرمایید.مقالات شما در مورد مراجع مدار و کنترل و کامنت های ان را خواندم ولی به نتیجه نرسیدم.مدار مدرسان و کنترل رضایی رو دارم ولی با خوندن کامنت ها مردد شدم.می خوام از صفر شروع کنم.پایه ندارم.بهمن درسم تموم شده.برای مدار و کنترل چه کتابی پیشنهاد می کنید؟می خوام فقط یک منبع بخونم.وقت چند منبع خوانی مدارم.شما پایه رو زیر صفر فرض کنید.ممنون

  • سلام.
   باور کنید وقتی پایه ای ندارید هیچ کتاب تستی یا جزوه ای نمیتونه کمکتون کنه…
   پیشنهاد من اینه که یا کلاس شرکت کنید یا اگر کتاب جدید بنده به امسال رسید لااقل از اون استفاده کنید (گرچه هیچ کتابی جای کلاس رو نمیگیره)…

 36. استاد تقوی عزیز،
  برای افرادی که مثل بنده شاگرد مهندس اشرفیان در درس مدار بوده و از روی کتاب هیت مطالعه می کردند، کتاب حضرت عالی کافی بوده و یا مطالعه کتاب دکتر جبه دار و یا کاروزرگر الزامی است؟
  با اتکا به جزوه مهندس اشرفیان و کتاب حضرت عالی روی چند درصد این درس می توان حساب باز کرد؟
  سپاس گزارم

  • ۱- بله میتونید مستقیما از کتاب بنده شروع به تست زدن کنید. البته اگر درسنامه های کتاب من رو هم مطالعه کنید بسیار خوبه چون تا حدی از مطالعه کتاب دسور بی نیازتون میکنه.
   ۲- اگر تمام تستهای کتاب رو کامل مسلط بشید تا ۱۰۰% هم دور از دسترس نیست.
   پیروز باشید

 37. سلام استاد گرامی
  من الان ترم۶ هستم و سال آینده کنکور میدم. متوسط رو به پایینی در درس مدار دارم.تابستان امسال میخوام ۳تا درس رو بخونم.
  برای درس مدار ابتدا میخوام با پارسه شروع کنم و بعد کتاب روش های سریع شما.
  الکترومغناطیس ، پارسه و اگر رسیدم یه کتاب دیگه مثلا سری برق.
  سیگنال سطح خوبی دارم، کتاب هایی مثل نصیر، راهیان ارشدو سری برق و … هم هستند.به نظرتون چه منبعی رو انتخاب کنم؟
  ممنون برای وقتی که اخصاص میدید.

  • سلام. مدار و مغناطیس برنامه خوبی دارید. برای سیگنال کتاب آقای تقدسی بسیار مناسب هست.

 38. سلام استاد ممنونم که جوابم رو دادید خدا خیرتون بده .

 39. سلام استاد بنده از روی کتاب استاد جبه دار و زرگر می خوانم درسته در یه قسمتهایی کتاب زرگر کاملا کپی جبه دار هستش ولی بسیاری از نکات نه ، من توی مفاهیم پایه ای مدار مشکل ندارم و معادلات دیفرانسیل رو هم خوب می فهمم فقط مشکلم توی سه فصلی که از روی این ۲ کتاب خوندم تغییرات ناگهانی و ضربه هستش به نظر شما این مشکل من با خوندن کتاب آقای عبدالعالی حل میشه ؟ ببخشید نوشته ام طولانی شدم خواهشا جوابم رو بدید.

  • سلام.
   ۱- کتاب آقای زرگر هم کتاب قابل قبولیه ولی نکته ای که خارج از کتاب آقای دکتر جبه دار در اون اومده باشه لااقل بنده ندیدم.
   ۲- باید امتحان کنید… این مبحث در فصول سه و چهار کتاب من هم اومده و بنظر خیلی از دوستان بسیار گویا و روان نگارش شده. شاید کمکتون کنه

 40. سلام استاد گرامی. یه سوال داشتم که خواهش میکنم جواب مفصلی برام بدیدکتاب انتشارات نصیر استاد جبه دار چطوریه؟

  آیا درسنامه خوبی دارد که لازم نباشد کتاب دیگری را بخوانم؟ممنون

  • سلام. کتاب خوبی هست ولی اگر انتظار یک خودآموز رو دارید اونطور نیست. بیشتر برای افرادی خوبه که لااقل یکبار دروس مدار ۱ و ۲ رو خوب کار کردند.

 41. سلام
  من کتاب های مدار۱و۲ مدرسان رو دارم بنظرم ساده و روان توضیح داده از انجایی که خیلی پایه خوبی در این درس ندارم پیشنهاد شما برای خوب فهمیدن این درس ایا همین کتاب کافی است؟بهترین شیوه مطالعه و تسلط در این درس چیه؟

  • سلام. کتاب مدرسان برای کسی که هیچ دیدی از مدار نداشته باشه بد نیست ولی از نظر من بیش از حد ابتدایی نوشته شده و اگر هدفتون کنکوره در نهایت مجبورید از مرجع دیگری استفاده کنید
   تسلط در مدار فقط با حل مسایل زیاد حاصل میشه…

 42. سید صدرالدین سجادی

  سلام.استادمن تو درس مدار خیلی ضعیقفم.از کتاب دکتر جبه دار چیزی نمیفهمم.شما برای این که من بتونم این درس را خوب بفهمم چه کتابی رو پیشنهاد میکنید.دانشجوی ترم سه هستم.

  • سلام. اگر براتون سنگین هست از هیت شروع کنید و بعدش بسراغ کتاب استاد جبه دار برید

 43. سلام استاد.

  استاد من بین کتاب مدار هیت و جبه دار گیر کردم نمیدونم با کدوم شروع کنم در واقع کلا می خواهم برای یاد گرفتن مدار از یک کتاب استفاده کنم از کدومش استفاده کنم . به من میگن هیت جدید و کاربردی هستش ولی از تءوری یکم ضعیف تره ولی جدیده . جبه دتر رو هم میگن یکم گنگ ولی طبق سر فصل های وزارت علومه لطفا یکیش رو به من پیشنهاد بدید. درضمن من ترم سه هستم

  با تشکر

  • سلام. هر دو کتاب عالی هستند و جالبه که افراد بدون تخصص در مورد کتب بزرگان اینطور نظر میدن…
   شاید کتاب هیت برای کسی که تازه میخواد شروع کنه کمی قابل فهمتر باشه…
   بهرحال یادگیری واقعی شما زمانی صورت میگیره که تست بزنید و مسئله حل کنید.

 44. سلام استاد
  منظور از کتاب مدار چوآ همون کتاب مدارهای خطی و غیرخطی نوشته آقای چوآ، کوه و دسور هست؟ و آیا این کتاب به فارسی ترجمه شده؟

 45. با سلام خدمت استاد.
  از نظر شما کدام یک از آزمون های آزمایشی استانداردتر هستند؟ و شما کدام موسسه را پیشنهاد میکنین ؟ با تشکر

  • سلام.
   امسال که همه آزمونها گذشته… برای سال آینده هم از مرداد به بعد تیم طراحان گروههای مختلف مشخص میشه…

 46. با عرض سلام خدمت استاد.
  بنده در درس مدار پایه خوبی ندارم و ضعیف هستم میخاستم برا ی بنده کتابی معرفی کنید که ضعف بنده جبران بشه بعد از جبران شدن ضعفم کدوم کتاب ها را بخونم ممنون میشم راهنمایم کنید البته اینم بگم که من برای ارشد وقت کافی دارم .باشتکر

  • سلام. تئوری مدار رو باید در حل مثال یاد بگیرید. هم میتونید از کتاب بنده استفاده کنید و هم از کتابهای دکتر جبه دار. کتاب مدار پارسه هم بیان شیوایی داره

 47. سلام استاد من این ترم مدار ۲ دارم میتونم همزمان با درس استاد کتاب روش سریع تحلیل شما رو بخونم واسه ارشد که دیگه مرجع نخونم؟؟؟؟

  • سلام. اگر یک پایه مینیمم در مدار داشته باشید میتونید مستقیم از کتاب بنده شروع به حل تست کنید و نیازی به کتب مرجع هم نخواهید داشت.

 48. سلام استاد خسته نباشید.
  من تو درس مدار خیلی ضعیف بودم .تا اینکه کتاب کارو زرگر رو گرفتم و فصل اول رو که خوندم خیلی زود مباحث رو یاد میگرفتم و تمریناتشو حل میکردم ولی به فصل دو که رسیدم تو مباحث مدارات مرتبه اول و مرتبه دو یه جورایی تو تیوری درس و حل تستا کم آوردم
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  • سلام. فصول تحلیل زمانی جزو فصول سخت و بسیار پرنکته هستند و طبیعیه که اذیت میشید در حل تستهای این فصول. باید بیشتر مسئله حل کنید. تستهای فصل ۳ و ۴ و ۵ کتاب رهیافت بنده کمک زیادی بشما خواهد کرد در این زمینه

 49. سلام.
  من ترم یک برق قدرتم. استاد کتاب رهیافت حل مسئله در مدار ۱ دیانی رو پیشنهاد کرده حالا با دردسرای زیاد کتابو خریدم ولی درباره درسم نیس درباره قضیه های مدارو و تحلیل مدار خازن.. هست چاپ دومه ایا باید چاپ اولو بخرم؟ خیلییی علاقه دارم به مدارو مسئله حل کردن ایا با همین گتاب میتونم کامل مسلط بشم؟ ممنون استاد

  • سلام. کتاب رهیافت مدار آقای دیانی یک کتاب خیلی خوب شامل مسایل متنوع درس مدار الکتریکی هست. اگر درس رو بلد هستید که یک ضرب شروع به حل مسیله از روی همون کتاب کنید در غیراینصورت ابتدا باید از یک کتاب آموزشی تئوری مدار رو یاد بگیرید.

 50. سلام استاد
  من سا ل اینده کنکور شرکت میکنم .میخواستم بدونم کتاب مدار و کنترل شما کی تجدید چاپ میشه؟

  • سلام. واقعا معلوم نیست. اگر به نمایشگاه سال بعد برسه شاید نمایشگاه کتاب (اردیبهشت ۹۴). نمیتونم قول بدم.

 51. استاد برای سوالای کامپیوتر و ابزار دقیق ومکانیک برای درسای کنترل ومدار منبع خوبی سراغ دارید؟

  • برای درس مدار کامپیوتر کتاب خوذ بنده روشهای حل بسیار خوبی داره برای درس کنترل هم فعلا کتابی بصورت جامع همه این رشته ها رو بررسی نکرده ولی باحتمال زیاد در چاپ بعدی کتاب خودم این تستها رو هم اضافه میکنم

 52. سلام استاد چرا شما تو کتاب مدار و کنترلتون از کنکورای کامپیوتر و ابزار دقیق و مکانیک استفاده نکردین اونا هم تستای خوبین
  من اول از کنترل شما زیاد خوشم نیومد اما وقتی تستاشو زدم فهمیدم این کتابتون فو ق العادست اما بازم به نظرم ضعفش نبودن سوالای کنکورای دیگست چون اونام سوالای خوبی دارن. میخوام بدونم دلیل خاصی داره که اونا رو نیوردین؟؟ راستی یه سوال دیگه رهیافت کنترل رو کی تموم میکنین؟؟
  خیلی ممنون

  • سلام. حق باشماست ولی حجم کتاب بشدت افزایش پیدا میکرد و بهمین خاطر در چاپهای اول این کار رو نکردیم ولی در چاپ بعدی بامیدخدا اونها رو هم اضافه میکنم.
   کتابهای رهیافت رو کلا بعید میدونم که دیگه فرصت کنم ادامه بدم. بامیدخدا با همین کتاب اصلی ادغامش میکنیم.

 53. سلام,
  ببخشید نظرتون در مورد مدارهای الکتریکی مدرسان شریف برای سطح ضعیف جهت آموزش و تست چی هست؟ نوشته دکتر نامی و عابدی.

  • سلام. فقط برای مطالب سطح پایین و ابتدایی مدار قابل اعتماد هست ولی در نکات متوسط و بالاتر بسیار پر اشتباه عمل کردند.

 54. سلام استاد.
  گیر اوردن چاپ جدید کتابتون برام سخت شده
  خواستم بدونم دوجلدی. روش سریع رو تو موسسه امیر کبیر دارن چاپ جدیدرو تا بیام بگیرم?
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام.
   در این لینک توضیحات کاملی در مورد مراکز توزیع کتابهای من داده داده شده البته میتونید بصورت آنلاین هم از خود انتشارات آزاده تهیه کنید.
   فعلا موسسه امیرکبیر کتابهای مدار من رو نداره.

  • ممنون استاد
   آدرس : تهران، خیابان انقلاب ،مقابل دانشگاه تهران، بین فخررازی و خیابان دانشگاه، جنب بانک ملت ساختمان ۱۲۰۲

   استاد اینه ادرس فروشگاه راهیان?

  • خواهش میکنم بله همین آدرس هست. تلفن انتشارات آزاده: ۶۶۹۵۰۰۹۱

 55. سلام استاد خسته نباشید، بابات سایت و راهنمایی هاتون واقعا ازتون متشکرم،
  استاد خوندن همزمان دوتا کتاب پارسه و راهیان ارشد برای مدار ۱ چجور باشه مفیده؟
  به طور مثال بیام فصل ۱ پارسه رو بخونم، مطالب رو که گرفتم ، تستای اون کتاب رو هم که حل کردم بعد اون وقت فصل ۱ کتاب شما رو بخونم و تست های آن را حل کنم. وبرای هر فصل همین کارو بکنم؟

  • سلام. موازی خوانی رو توصیه نمیکنم چون زمان زیادی تا کنکور براتون نمونده و اگر پایتون ضعیفه بهتره کلاس برید که زمانتون بهینه تر مصرف بشه ولی میتونید مستقیم از کتاب خود بنده (آخرین چاپش که درسنامه کامل شده) درس رو مطالعه کنید و بعد هم مستقیم برید سراغ حل تست.

 56. سلام استاد تقوی

  استاد من امروز سه تا از کتابای شما رو خریدم ( کنترل ، رهیافت مدار و روشهای سریع مدار۲)
  اول اینکه باید به خودم شما و همه جامعه مهندسین و دانشجویان برق تبریک بگم که نویسنده و مدرس تلاشگری چون شما داریم کتاب ها واقعا فوق العاده ان استاد (بدون اغراق)

  استاد دوتا سوال داشتم … ممنون میشم راهنماییم کنید.
  من دوسال پیش تقریبا برای کنکور خیلی خوب خوندم و کلاس های نصیر رو هم کامل شرکت کرده بودم اما خوب به دلایلی نتونستم سرجلسه خوب ظاهر بشم و نتیجه مورد علاقمو نگرفتم و بعدش هم خدمت سربازیو … الان بعد از دوسال میخوام حتما امسال نتیجه خوب بگیرم و از همین امروز میخوام شروع کنم البته فکر میکنم زمینه همه درسهارو دارم چون قبلا خیلی خوب مطالب رو خونده بودم.
  سوال اولم:
  من قبلا مدار ۱ و ۲ پوران رو خونده بودم و سر کلاس دکتر زرگر هم رفته بودم اینبار هم میخوام همونارو بخونم و البته دو کتاب شما رو گرفتم که فکر میکنم برای مدار پک کامل و جامعی باشه … نظر شما در مورد مدار چیه آیا کافیه کتاب های شما و پوران؟
  ————
  سوال دوم:
  کنترل کتاب دکتر سجادیان و دکتر جاهد مطلق رو میخونم که سر کلاس دکتر جاهد هم قبلا رفتم و همچنین حل تمرین دکتر ابویی و تمام نکات رو به خاطر دارم و کتاب شما رو هم گرفتم که خودم فکر میکنم کتاب های شما مکمل فوق العاده ای هستن برای تسلط بر قدرت تست زنی … نظرتون در این مورد چیه آیا این کتاب ها کافی هستن؟؟

  البته کتاب های دانشگاه تهران رو هم یه مدت دوماهه براشون در نظر گرفتم.
  منتظرم از راهنمایی خوب شما بهره ببرم.
  سپاس فراوان.

  • سلام. ممنون از ابراز لطف و محبت شما. امیدوارم خداوند متعال کمکم کنه تا هر روز کتابها رو بهتر و کاملتر کنم…
   ۱- بله خوبه ولی سعی کنید بیشتر مسئله حل کنید. تئوری مدار زمانی برای شما تثبیت میشه که تعداد زیادی مسئله حل کرده باشید. بنابراین “خیلی سریع” درس رو از هر مرجعی که یاد گرفتید مرور کنید و بعد تا میتونید از کتابهای راهیان تست بزنید. تاکیدم بر این هست که “بیشتر تست بزنید”
   ۲- کتابهای دانشگاه تهران رو یکماهه هم میتونید مرور کنید. فکر میکنم برای درس کنترل معتبرترین روشهای حل مربوط به کتاب بنده هست بخصوص که بالای ۹۰% تستها با مطلب هم تحلیل شده و لذا قابلیت اعتماد بالاتر میره. بنابراین مثل مدار در مورد کنترل هم به همان صورت عمل کنید. البته اگر میتونستید دوباره کلاس شرکت کنید بهره بیشتری میبردید (چون خیلی از نکات و روشهایی که بنده در کلاسهام ارایه میکنم هنوز به کتابهام منتقل نشده و از طرف دیگه میدونم که سایر اساتید همکار هنوز با این نکات و دیدگاهها آشنا نیستند که بخوان اونها رو ارایه کنند).
   پیروز باشید

 57. باسلام
  استادبنده کتاب مدارهای الکتریکی ۱و۲ شماروکامل خوندم اما چاپشون ۸۹ بود به نظرتون نیازی هست که چاپ های جدید روتهیه کنم
  ایا فرق زیادی باهم دارند؟
  ممنون

  • سلام. بله چون ۲ چاپ گذشته و من هر چاپ کتابهام رو آپدیت میکنم. باز هم خودتون چاپ جدید رو یک بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید

 58. با سلام خدمت شما استاد گرامی.
  من انشالا ترم ۳ رو شروع خواهم کرد. و همه دانشجویان مدار رو در این ترم برمیدارن.به نظر شما قبل از شروع دانشگاه کدوم کتاب رو تهیه و شروع به پیش خوانی کنم بهتره؟ یا اصلا این کار رو پیشنهاد نمیدید و کلاس و استاد رو بهترین منبع میدونید؟ با تشکر

  • سلام. مطالعه کتابی که مرجع حل مسئله باشه رو اکیدا توصیه میکنم. بخصوص مسایل کنکور بسیار آموزنده و عالی هستند

  • خیلی ممنون از پاسختون.میشه بفرمایید دقیقا کدوم کتاب مناسبه برای شروع؟(یعنی مرجع حل مسئله باشه.)کتاب خود شما مناسبه؟

  • بله یکی از جامعترین و معتبرترین مراجع حل مسئله کتاب خود بنده هست. درسی مثل مدار توصیه میکنم فقط و فقط با حل مسئله جلو برید

 59. سلام استاد
  میخواستم ببینم کتاب رهیافت حل مساله در مدار محمود دیانی چه جور کتابیه ارزش وقت گذاشتن برای حل مساله هاش رو داره؟

  • سلام. همه کتابها خوبند ولی اگر میخواهید از اون کتاب استفاده کنید سعی کنید خیلی سریع تمامش کنید چون اولویت با تستهای کنکوره نه با مسایل متفرقه

 60. با سلام…
  استاد از سایت خوبتون ممنون هستم.. من مدار رو از روی کتاب مدرسان دارم میخونم ولی تو بعضی مباحث این کتاب مشکل دارم و مطلب واسم جا نمیافته وقتی به حل نگا میکنم هم متوجه نمیشم! تصمیم گرفتم کتاب شما رو تهیه کنم فقط میخوام مشورت کنم با شما که ببینم رهیافت و تهیه کنم یا حل تست جدیدتون رو؟؟؟ ممنون میشم….

  • سلام. اون کتاب برای شروع خوبه ولی کافی نیست و سطحش متوسط رو به پایین هست. اگر قصد تهیه کتاب بنده رو دارید اول مسایل کتاب دو جلدی روشهای سریع رو مطالعه بفرمایید و بعد اگر فرصت داشتید کتاب رهیافت. اگر هم سطحتون خیلی پایین هست حتما در یک کلاس خوب شرکت کنید که وقتتون بهینه مصرف باشه.

 61. سلام. تشکر از اشتراک گذاشتن اطلاعات مفیدتون.
  شما قصد برگزاری کلاس تو تبریز رو ندارین؟

  • سلام. خواهش میکنم. از طریق موسسه امکان برگزاری کلاس در شهرستان رو نداریم ولی اگر خود دانشجوهای یک دانشگاه درخواست برگزاری دوره آموزشی داشته باشند (حداقل ۳۰ نفر) امکان برگزاری کلاس هست.

 62. سلام استاد.من کتاب های دو جلدی مدار و تک جلدی کنترل شمارو خریدم.استاد باید چطور بخونم؟ بعد خوندن مباحث حتما تست های هر فصل رو بزنم؟ استاد در مورد مدار های الکتریکی ۲ چطور میشه به تسلط کامل رسید؟ آخه یکم سخته

  • سلام. ابتدا درسنامه رو بخونید و اگر هم مبحثی رو ۱۰۰% یاد نگرفتید عیبی نداره و میتونید ازش بگذرید. بعد از اینکار تستهای همون فصل رو بزنید (هرچه بیشتر بهتر). این روش آموزش مبتنی بر حل تست و مثال هست و خیلی سرعت و کیفیت یادگیریتون رو بالا میبره

 63. سلام خدمت استاد عزیز. طاعات و عباداتتون قبول باشه انشاالله.
  یه راهنمایی ازتون میخوام : از درس مدار اگه بخوام بعضی فصلها رو حذف کنم ، بنظرشما کدوم فصل ها در اولویتند برای حذف؟
  چون من سرعتم پایینه و سر جلسه کنکور وقت کم میارم و نمیتونم به همه سوالات جواب بدم واسه همینم گفتم شاید بهتر باشه بعضی فصل ها رو از اول حذف کنم.
  و سوال دیگه اینکه از مدار۲ شروع کنم به خوندن اشکالی نداره؟
  با تشکر از زحماتتون.

 64. سلام.نماز روزتون قبول.

  استاد من می خوام مدار و کنترل رو بالای ۶۰ درصد بزنم .هرجور شما بگید میخوام بخونم و چه کتابایی لازمه بگید تهیه کنم؟ استاد لطفا دقیق بگید چطور شروع بخوندشون کنم؟

  کتابای تحلیل مهندسی مدار (هیت) و مدار ها وشبکه ها(دسور) رو دارم کتاب تستی خوب ندارم.
  واسه کنترل هم اوگاتا و دورف و کتاب ماهان(چاپ۱۳۸۸) رو دارم.

  • سلام.
   ۱- برای درصدهای بالا صرف دانستن نکات زیاد کمکی نمیکنه و بنابراین کتاب خوب تنها فاکتور نیست و بخصوص در دروس مدار و کنترل کسی میتونه به درصدهای بالا برسه که تعداد تست زیادی در درس مدار حل کرده باشه. از این جهت من فقط کتاب خودم رو پیشنهاد میکنم چون جامعترین مرجع تستی حال حاضر هست. بعلاوه، اگر بتونید از کلاسهای خوب هم استفاده کنید، سرعت مطالعتون بمراتب افزایش پیدا میکنه و لااقل مطمئنید که در ۳ ماه دروس سنگینی مثل مدار و کنترل رو کامل بستید. کلاس خوب تجربه چندین ساله یک استاد رو در زمانی بسیار کوتاه بشما منتقل میکنه.
   ۲- کنکور زمان سعی و خطا نیست. مثلا گرچه دسور و هیت هر دو کتب خوبی هستند ولی “مرجع تستی” نیستند. برای کنترل هم کتاب ماهان رو اصلا توصیه نمیکنم چون بسیار ضعیف عمل کرده.

 65. سلام استاد
  من مدار۱ شما چاپ اول پاییز ۱۳۸۸ رو دارم بنظرتون باید جدیدشو بخرم ؟یا متن کتاب فرق نکرده؟ اگ نکرده اون موقع جلد ۲ جدید رو میخرم با یه کتاب مکمل تستی؟

  • سلام. متن هر دو جلد که خیلی تغییر کرده (خودآزماییهاییهایی هم اضافه شده). تغییرات دیگه رو هم میتونید در منوی تالیفات مشاهده کنید. این کتاب خودش مرجع جامع تست هست و هیچ نیازی به کتاب مکمل تستی ندارید

 66. سلام
  خسته نباشید
  من با توجه به کمبود وقتی که دارم دنبال ی سری منابع کم حجم ومقوی ! هستم می خواستم بدونم شما در درس مدار چ کتابی رو پیشنهاد می کنید
  همین طور در درس ماشین؟ نظرتون راجع به کتابهای دکتر صدیقی ودکتر لسانی چیه؟
  با تشکر

  • سلام. برای درس مدار کتابهای خود بنده کفایت میکنه (بخصوص اگر مسایل خودآزماییهای جدیدی که اضافه کردم رو حل کنید).
   برای ماشین کتاب یا جزوه دکتر لسانی خوبه

 67. سلام و خدا قوت
  در درس مدار ضعیفم و میخواهم ابتدا با کتاب دسور(ترجمه و تکمیل دکتر جبه دار) شروع کنم و بعد به سراغ کتاب تست بروم
  نظر شما چیست؟
  به نظر شما خواندن کتاب مذکور مناسب است؟

  • سلام. اگر فرصت و انرژی این کار رو دارید بسیار خوب هست ولی شرکت در یک کلاس خوب خیلی سرعت پیشرفت شما رو میتونه بیشتر کنه. بهرحال در کنارش حتما از کتب تستی معتبر تست بزنید.

 68. سلام استاد–خسته نباشید
  ۱-من توی فصل مدارهای مرتبه اول با اینکه کتاب کارو زرگر رو خوندم و خداوکیلی خیلی خوب بود ولی باز احساس میکنم تسلط بالا ندارم رو این فصل حالا میخوام تمرینای کتاب دسور رو حل کنم-نظرتون چیه؟؟
  ۲-چه فرقی بین کتاب دسور با کتاب هدتنی هست؟تمرینای کدوم بهتره؟؟؟
  ۳-فصل مرتبه اول در کتاب شما چطور بیان شده؟
  ۴-چرا نظر شما اینه که جلد ۲ مدار کارو زرگر جالب نیست؟؟

  • سلام
   ۱- تمارین دسور و تستهای استاندارد کنکور برق بسیار عالی هستند.
   ۲- هر دو کتاب ترجمه آزاد کتب مرجع مدار الکتریکی هستند با این تفاوت که ترجمه آقای دکتر جبه دار معتبر و کامل هست ولی ترجمه اقای هدتنی نواقصی داره که اعتبار اثر رو پایین میاره. تمرینات دسور (نسخه ترجمه و تکمیل شده استاد جبه‌دار) هم بسیار عالی هست.
   ۳- کتاب من یک در حال حاضر یک کتاب تستی بسیار خوب هست ولی اگر در اصل تئوری درس هنوز مسلط نیستید اول رفرنس بخونید.
   ۴- نگفتیم ۱۰۰% نامناسب هست صرفا بخاطر یک سری اشکالات علمی بطور کامل قابل اعتماد نیست.

 69. سلام استاد
  تو بحث فرکانس طبیعی دو خازن سری رو مگه اول سری نمیکنیم بعد فرکانس صفر رو میشماریم ،دکتر جبه دار تو کتاب مجموعه سوالات برق قبل از ساده کردن کات ست ها رو شمارش کردن ،کدومش درسته؟

 70. سلام علیکم
  استاد مشکل من اینه که تست میزنم واس مدار خیلی وقت میبره چهار تا تست تحلیل کاملش نیم ساعت زمان میبره ،ولی سعی میکنم خودم حل کنم از طرفی همه میگن مدار سوال زیاد باید حل کرد،لطفا راهنمایی بفرمایید با چه رویه ای برم جلو

  • سلام
   متاسفانه راه حل کوتاه مدتی برای این مسئله وجود ندارد و باید بهمین سبک ادامه بدهید. البته اگر میتونستید در کلاس خوبی شرکت کنید سرعتتون بیشتر میشد (چون بیان استاد با تجربه تاثیر بسزایی در یادگیری فرد داره).
   بهر حال ناامید نشید. مطمئنا هر تلاشی بالاخره جواب میده. فقط امیدوار باشید و تلاش کنید

 71. سلام متن کتاب روش های سریع تحیلی از نظر اموزشی گیرا هست،مثلا کتاب دکتر ؟؟؟ این ویژگیو نداره از نظر من. توضیحات بی روح جلوه میکنن.سپاس.

 72. استاد کتاب بانک تست ۶سال اخیر مولفای بقیه درساش کیا هستن

  • همگی رتبه های یک رقمی یا دو رقمی و یا اساتید مطرح کنکور ارشد هستند. بزودی از طریق سایت بطور رسمی اعلام میکنیم.

 73. سلام استاد میخواستم بگم من کتاب مدار پوران پژوهش رو خوندم (۲بار مدار ۱ و یکبار مدار ۲ ) حالا به نظر شما در ادامه واسه مدار چیکار کنم و اینکه رهیافت خودتون رو هم توصیه میکنید؟

  • سلام. حتی اگر یک مسئله هم بیشتر حل کنید به نفعتون هست. بنظرم رهیافت رو میتونید یکماهه بخونیدش و ایده های خوبی داخل تستهاش هست

 74. استاد برای کسی که زمان نسبتا خوبی داره آیا معقول که تمرینای کتاب دسور رو حل کنه؟و اگر نه چه کاری رو پیشنهاد میکنید برای کسی که ضعیفه؟
  و نظرتون درباره تست های تالیفی دکتر زرگر چیه؟

  • سلام. اگر وقت اضافه دارید تمارین کتاب آقای دسور بسیار عالیه. در مقایسه با کتاب ایشون و مسایلش، بقیه کتابها ارجحیتی ندارند از نظر من.
   کتاب تسهای تالیفی ایشونو ندیدم. فقط تست بزنید. اینه که مهمه

 75. سلام استاد چاکریم
  اول خواستم بابت کتاب کنترل ازتون تشکر کنم عالیه
  بعد این که کتاب رهیافت مدار شما با اون کتاب روش های سریع حل مدار چه فرقی داره

  • سلام. ممنون از لطفتون 🙂

   در چاپ جدید جلدهای ۱ و ۲ “کتاب روشهای سریع تحلیل مدار” که انشاالله از اواخر مهر ۹۲ وارد بازار میشه، علاوه بر کلیه سوال و جوابهای کنکورهای برق، “تمام” سوالات کنکورهای اتوماسیون و ابزاردقیق، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی و … رو هم طبقه بندی کردیم و به کتاب اضافه کردیم (بیش از ۴۰۰ سوال جدید علاوه بر ۶۰۰ سوالی که قبلا در کتاب بود) که حل برخی از مهمترین این خودآزماییها، در کتاب “رهیافت” وجود داره.
   موفق باشید

 76. به نظرتون برای کسی که مدارش ضعیفه حل تست های کاردانی به کارشناسی میتونه مفید باشه؟

  • سلام. بله صددرصد. اتفاقا این کار باعث افزایش اعتماد بنفس و تقویت پایه شما هم میشه. من به دانشجوهای خودم هم توصیه میکنم این کار رو اگر ضعیف هستند خیلی خیلی سریع انجام بدهند.

 77. سلام استاد
  ببخشید میخواستم بدونم نظرتون درباره کتاب جامع ارشد برق سازمان سنجش چیه آیا این کتاب از کتاب انتشارت دانشگاه تهران بهتره یا نه
  با تشکر.

  • سلام. متاسفانه کتابی که میفرمایید رو هنوز ندیدم و اول باید بررسیش کنم ولی بنده و گروهی از اساتید در حال تالیف کتاب حل المسایل کنکورهای ۵ سال اخیر رشته برق هستیم که بهترین و جامعترین مجموعه حلهای ۵ سال اخیر در اون گردآوری شده و انشاالله تا اواخر آبانماه توسط انتشارات آزاده چاپ میشه.

   کتاب دانشگاه تهران هم با همه خوبیهایی که داره ولی نقدهای زیادی بهش وارده

 78. سلام
  ببخشید دوباره سوال میکنم من مدار۲ پارسال از روی پوران پژوهش خوندم خیلی بد بود بغیر از فصل غیر خطیش حالا میخواستم بپرسم مدار۲ چاپ ۱ و۲ فرقی با هم نداره از نظر درسنامه اش؟

 79. با درود فراوان
  من آخر این هفته کتاب مدار۱ شمارو تموم میکنم میخواستم مدار۲ شمارو تهیه کنم منتظر چاپ جدید باشم یا نه؟
  چاپ جدید چه ویژگی نسبت به چاپ قدیم داره؟
  (اغراق نمیکنم کتاب کنترل ومدار۱ شما بی نظیره دمتون گرم)
  با تشکر

  • سلام.
   ممنون از لطف شما. تنها دلخوشی همین فیدبکهای مثبت شماست…
   بنظرم اگر فکر میکنید عقب میفتید، منتظر چاپ جدید نباشید. چون چاپ جدید خیلی هم زود آماده بشه، یکماه و نیم دیگه هست (دلیل این تاخیر، تمام شدن چاپهای قبلی ۴ کتاب دیگر من بطور همزمان هست)
   با احترام، تقوی

 80. سلام استاد میخواستم نظرتون رو رو در رابطه با ۳۰۰ سوال انتخابی مدار مهندس کهن بدونم.
  باتشکر

  • سلام. مجموعه سوالاتی که گفتید تعدادی سوال انتخابی از المپیادها و کتاب دسور و آزمونهای آزمایشی گذشته هست که مثل هر سوال دیگری میتونند مفید باشند. برخی از اون سوالات رو من در کتاب رهیافتم حل کردم ولی همه اون سوالها از نظر من برای کنکور ارشد مناسب نیست (بخصوص برای داشنجوهای متوسط یا ضعیف)

 81. سلام استاد به نظر شما بعد خواندن مدار ۱و۲ پوران میشود مستقیم سراغ کتاب رهیافت مدار شما شد .

  • سلام. بله ولی سعی کنید خیلی سریع کتاب پوران رو تمام کنید و بجاش بیشتر تست حل کنید. خواندن تئوری در درسهایی مثل مدار بهیچوجه کافی نیست و شما تا زمانیکه تست حل نکنید یادگیریتون تثبیت نمیشه. موفق باشید

 82. روز بخیر و سال نو شما مبارک
  اقای تقوی خوشحالم از روی دلسوزی و بی منت کار میکنید
  کاش میشد شیراز در خدمت ما باشیم و از استاد خوبی مانندتان بهره ببریم
  مهندس تقوی براتون مقدور هست سایر منابع رو هم قرار بدین خیلی نیاز داریم

  • سلام. ممنون از لطفتون.

   کم سعادتیه بنده هست که نمیتونم خدمت بچه های شیراز باشم. ولی این رو فراموش نکنید که مهم خود شمایید. مطمئنم اگر تلاش کنید و بخدا توکل کنید، بدون کمک من هم به هدفتون میرسید. نقد منابع رو هم داریم تکمیل کنیم.

 83. سلام استاد به خدا من دیگه گیج گیج شدم . تمام فکر شده کلاسایه تابستون . امروز میخواستم به یکی از فامیلا که تهرانه بره موسسه ثبت نامم کنه اما باز دست نگه داشتم . با موسسه هم تماس گرفتم .
  با دانشجویان سالهای قبل در سایت های متفاوت بحث میکردم کلاس شما رو با کلاس دکتر جبه دار مقایسه میکردن و میگفتن واسه افراد پایه ضعیف مناسب نیست چون سطح کلاستون بالاتره و خیلی سنگیه !!
  از طرفی شما فقط کلاس درس مدار و کنترلو برای تابستون مشخص کردین و اواخر فروردینم رسید و تکلیف مابقی درسا مشخص نشد و دیگه تخفیف ۴۰درصدی میشه ۳۰ درصد .
  ببخشید اینقدر حساسیت نشون میدم دست خودم نیست .

  • سلام.
   ۱- اگر هم میخواهید از دانشجوهای دیگه بپرسید، فقط و فقط از دانشجوهایی خود من سوال بپرسید که توی کلاس من شرکت کرده بودند! متاسفانه کنکور ارشد برق پر از حاشیه شده و نمیشه به حرف هر کسی اعتماد کرد.
   ۲- من در کلاس از ساده ترین مفاهیم شروع میکنم و با حل مثالهای متنوع و متعدد، مطالب رو کامل به دانشجوهام انتقال میدم. بنظرم اگر جزوه نمونه قرار گرفته در “برنامه کلاسهای آمادگی ارشد تابستان ویژه کنکور ۹۳” رو دانلود کنید، تا حد زیادی منظورم رو متوجه میشید. شاید “درسنامه” کتاب من بواسطه خلاصه بودنش کمی ثقیل باشه ولی کلاس من هیچ شباهتی به کتابم نداره و بهیچوجه خلاصه تدریس نمیکنم.
   ۳- گرچه من توفیق شاگردی آقای دکتر جبه دار رو نداشتم، ولی مطمئنم ایشون هم ثقیل و گنگ تدریس نمیکنند! ایشون جزو بزرگترین اساتید و افتخارات سرزمین ما هستند و گرچه من در حدی نیستم که بخوام در موردشون نظر بدم، ولی میدونم که استاد بسیار بسیار خوبی هستند. اگر شما جملاتی از اون دست رو میشنوید ، در نتیجه تبلیغات منفی برخی موسسات کنکوریست که بچه ها از سر سادگی باورشون کردند و حالا مثل یک شایعه، در حال رواج دادنش هستن
   ۴- راستش ما تمام تلاشمون رو داریم میکنیم ولی حجم کارها خیلی خیلی زیاده و “هماهنگی با اساتید معتبر و معروف” کنکور کار بسیار طاقت فرساییه! انشاالله ترمهای بعد زودتر شروع میکنیم که اینطور نشه.

 84. سلام جناب تقوی
  من مدارم بشدت ضعیفه بنظرتون پارسع و مدرسان رو با هم بخونم بعدش برم سراغ تستای کتاب شما خوبه؟
  ایا خوندن باهمدیگه پارسه و مدرسان تناقضی ایجاد نمیکنه؟
  ممنون
  استاد در انتظار قرار دادن بقیه منابع هستیم

  • سلام.

   تناقضی ایجاد نمیکنه و هر دو سطحشون تقریبا متوسطه ولی روشهای کتاب مدرسان از نظر من تستی نیست. پارسه لااقل تستی تر سوالات رو حل کرده. بهرحال کافی نیستند و باید تعداد زیادی تست بزنید تا بتونید در کنکور به نتیجه مطلوبتون برسید.

 85. سلام استاد می خواستم بپرسم من کتاب مدار مدرسان شریف رو قبلا خریده بودم و درسنامه اون رو که دیدم به نظرم کامل و جامع بود شما که فرمودید سطح کتاب پایین هست یعنی با مطالعه این کتاب نمی توان به همه تست های سراسری پاسخ داد یا اینکه روش های حل مسئله در ان مناسب نیست ؟ حال به نظر شما اگر ابتدا مباحث رو از کتاب مدرسان بخونم سپس از کتاب نصیر برای تکمیل مباحث استفاده کنم برای به دست اوردن درصد بالا در کنکور کفایت میکند ؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین ؟

  • سلام. کنکورهای مدار چند سال اخیر نسبتا ساده طراحی شده بودند و به احتمال زیاد با تغییر کادر طراحان در سالهای آینده، سطح سوالات نیز سختتر میشود. بنابراین کتابهایی مثل مدرسان علیرغم بیان ساده، بدلیل روشهای حل غیرتستی (عموما) برای دانشجویان قوی مناسب نیست. یکبار دیگر مقاله من را با دقت بیشتر بخوانید.

 86. با سلام
  من کتاب مدار ۱ شمارو دارم میخونم میخوام بدونم فصل LTIرو لازمه که بخونم و تستاشو بزنم یا نه؟
  سوال دومم اینه که لازمه که چاپ های جدید کتاباتون رو تهیه کنم یا فقط تستایی رو تهیه کنم که توو کتاب نیست؟
  من کنترل(چاپ اول) و مدار ۱(چاپ دوم)شمارواستفاده میکنم.
  ممنون از لطفتون.

  • سلام.
   ۱- بله البته میتونید مبحث کانولوشن رو نخونید.
   ۲- خیر نیازی به تهیه چاپ جدید نیست. فقط تستهایی که برای سالهای اخیر هست رو تهیه کنید.
   پیروز باشید

 87. سلام استاد سال نو مبارک
  میخوام بدونم واسه ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی و تحقیق در زمینهcyberneticsدر چه دروسی باید تسلط ویژه ای داشته باشم.
  من مدرکم کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی الکترونیکه درسایی مثل سیگنال و الکترومغناطیس و …رو متاسفانه پاس نکردم ولی روی این دروس تسلط دارم میخوام بدونم در صورت قبولی در رشته مورد علاقم چه دروسی رو بعنوان دروس جبرانی بهم میدن؟ایا در صورت تسلطم روی این دروس میتونم از پاس کردنشون معاف بشم؟
  ببخشید سوالاتم بی ربطه ولی خیلی ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم جواب بدین.

  • سلام. سایبرنتیک اونقدر گسترده هست که نمیشه چند درس خاص رو براش گفت. ولی دروس ارشد مهندسی پزشکی عموما همه در سایبرنتیک قابل استفاده هستند. بخصوص دروسی با پایه سیگنال مثل پردازش سیگنالهای حیاتی، آشوب، فازی و …
   به قوانین دانشگاه آیندتون بستگی داره ولی عموما نمیشه.

 88. با عرض سلام
  با آرزوی سالی با برکت برای شما
  آیا برای دروس مدار وقتی که کتابهای پارسه را بخوانیم برای یادگیری پایه ای مباحث آیا دیگر نیاز به خواندن کتابهایی مانند نظریه اساسی(نویسنده جبه دار مارالانی) است؟
  با کمال تشکر

 89. سلام و خسته نباشید
  میخواستم بپرسم مدارهای غیر خطی رو کدوم کتاب خوب توضیح داده ؟(پوران رو دارم درست درکش نمیکنم)

  • سلام. متاسفانه کتب کنکوری رشته برق کامل این سرفصل رو توضیح ندادند. شاید درسنامه موجود در صفحات ۹۵ تا ۹۸ کتاب مدار الکتریکی ویژه مهندسی کامپیوتر خود بنده براتون مفید باشه.

 90. سلام و سال جدید بر شما مبارک
  اقای مهندس واقعا کتابهاتون به معنی واقعی کلمه محشره
  کاش میشد برا بقیه درسا هم منابع بگذارین تا بتونیم بدونیم هر درس از چی بخونیم
  چون دار از شنبه شروع میکنم درس خوندنو
  ممنون

 91. سال نو را بر استاد تقوی عزیز با اون قلم شیوا و توانا تبریک میگم
  استاد من تمام کتابای شما بجز رهیافتتون رو دارم واقعا عالی هستندن فقط حیف درسنامش کمه هم مدار هم کنترل
  استاد میشه خواهش کنم سریعتر معرفی منابع بقیه دروسو بزارین تا ما که از ایام نوروز میخایم بخونیم راه اشباه نریم
  سپاس و با اروزی بهترینها

  • سلام. سال نو شما هم مبارک. از لطف شما سپاسگزارم. امیدوارم لایق محبتهای شما بزرگواران باشم. در خصوص مختصر بودن درسنامه کتابهای راهیان ارشد با شما موافقم ولی این موضوع ناشی از محدودیتیست که تعریف کتابهای راهیان ارشد به مولفین تحمیل کرده. در حقیقت کتابهای راهیان باید الزاما خلاصه ای از دروس باشند. در مورد معرفی سایر منابع هم انشاالله تا اواخر فروردین، بمرور منابع مناسب هر درس رو معرفی میکنم.
   با آرزوی سالی سرشار از شادی و آرامش برای شما. با احترام، تقوی

 92. سلام استاد خوب من عیدتون مبارک سال سراسر خوب و خوش برای شما ارزو دارم
  مدار جهش چطوره اونم تعریفش رو زیاد شنیدم البته من کنکور دادم درصدم زیاد خوب نشد ۴۱.۵ شد اما کتاب دکتر زرگر واقعا تشریحی و طولانی البته برای من ک مرجع نخوندم پس خوب بوده بعد جهش گرفتم اما درسو خیلی سریع میداد بعد مدرسان گرفتم حال کردم شاید بقول شما سطحش پایین هر چند فکر نمیکنم اینجوری باشه بعد رهیافت شمارو گرفتم ک بیش از حد حال کردم سریع رفتم دو جلدی شمارو گرفتم اما اینم بگم سوالای گرایش دیگ اب خوردن در برابر برق دوستون دارم موفق باشید

  • سلام. سال نو شما هم مبارک. کتاب مدار جهش هم کتاب خوبیه ولی به دو دلیل این کتاب از نظر بنده اهمیت کمتری داره: ۱) وجود اشتباهات علمی نسبتا زیاد در مباحثی مانند توان و فرکانس طبیعی و … ۲) آپدیت نشدن این کتاب و تدریس نکردن مولف بزرگوار این کتاب (البته این موضوع عیب به حساب نمیاد، فقط از نظر من مولفینی که در کنار تالیف تدریس هم دارند، از نظر نقاط تستی به روزتر هستند)
   خوشحالم که کتابم براتون مفید بوده.

 93. ممنون استاد عزیز.یعنی اینجوری که فهمیدم یجورایی مدار مدرسان مانند مدار پارسه است؟

  • سلام. خیر، مدار مدرسان سطحش بطور ملموسی پایینتر از پارسه هست. معمولا کتاب مدرسان رو برای دانشجوهای خوبم توصیه نمیکنم چون فقط زمانشون رو از بین میبره.

 94. استاد عزیز و توانا ممنون هم از کتابهای عالیتون هم مقاله ای که درباره منابع میگذارین
  ۱-میشه بگین درباره بقیه دروس کی منابع میگذارین؟
  ۲-ممکنه بگین مداتر مدرسان چجوره زیاد تعریفش میکنن بچه ها

  • سلام. ممنون از لطف شما
   ۱- بمرور تا اواخر فروردین انشاالله سایر منابع را هم معرفی میکنم.
   ۲- کتاب مدرسان بیشتر برای دانشجویانی مناسب هست که پایه علمی ضعیفی داشته باشند. سطح پایین کتاب گرچه احساس خوبی از لحاظ فهم برای دانشجو ایجاد میکنه ولی در نهایت مثمر ثمر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *