خانه >> رتبه‌هاي برتر >> مهندس مرادی – رتبه ۹۰

مهندس مرادی – رتبه ۹۰

( به نام او)

با سلام و آرزوی موفقیت برای شما داوطلب عزیز کنکور کارشناسی ارشد؛

از اونجاییکه به فرموده امیر مؤمنان حضرت علی (ع) “بهترین کسان براى مشورت، صاحبان خرد و دانش و افراد با تجربه و دوراندیشند“، از دوست عزیزم آقای مهندس مرادی، رتبه ۹۰ کنکور کارشناسی ارشد برق سال ۱۳۹۵ خواهش کردم تا چند کلمه‌ای برای من و شما دوستان نازنینم بنویسند. من هم به حسب وظیفه، متن این دوست گلم رو بدون هیچگونه تغییری در سایتم گذاشتم تا شما بزرگواران استفاده کنید. امیدوارم خدای مهربون عاقبت همه ما رو ختم به خیر کنه…

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما

مصطفی تقوی کنی

متن مشاوره آقای مهندس سینا مرادی

 

به نام خداوند جان و خرد

درود بر دوستان عزیزم

چندین نکته‌ای را که به نظرم می‌توانست برای داوطلبان و دوستان عزیزم مفید باشد را به طور خلاصه آورده‌ام با امید آنکه واقعا مثمرثمر باشد:

۱- کنکور سراسری به اندازه‌ی کافی توسط مؤسسات و خانواده‌ها جدی گرفته شده، شما دیگه خودتان پیاز داغشو اضافه نکنید! و آرامش خودتان را حفظ کنید. چرا که با آرامش بیشتر، با تلاش کمتر به نتیجه‌ی بهتری می‌رسید؛ گویا در یک جنگ با سلاح کمتر ولی استراتژی بهتر، پیروز شده‌اید!

۲- شروع کنید!! یعنی به جای گوش دادن بیش از حد به حرف‌های بیهوده و بدون منبع موثق و داخل شدن به مسایل حاشیه‌ای‌، شروع به خواندن کنید.

۳- بهترین منبع برای شروع، چیزی جز تست‌های خود کنکور نیست. مهم آن‌ است که چه طوری و چه موقع با تست‌ها برخورد کنید.

چطوری؟ اینطوری:

الف) تسلط به درس (جزوه – کلاس – کتاب). جزوه ی مناسب جزوه‌ای است که راه حل‌های نوین و بهترین را ارایه دهد. قطعا راه ‌حل های کتاب انتشارات دانشگاه تهران که صرفا یک بانک سوال هرچند بی نظیر است، مناسب نیست. (جزوه یعنی جزوه مدار استاد تقوی که از نظر درسی و بدون در نظر گرفتن آپدیت تستی برای ۱۰ سال آینده‌ی مدار کنکور کافی است !!!)

ب) تست‌های کنکور را از یک سال مثلا سال ۷۵ به بعد در داخل خود دفترچه‌ی سازمان سنجش نه ورق A4 که جای کافی دارد حل کنید تا به جای اندک و شرایط واقعی کنکور عادت کنیم.

پ) تمرین بیشتر شرایط کنکور و بازگشت از تست‌های کنکور به جزوات برای رفع اشکال و بازگشت مجدد به تست‌ها و حل دو، سه و حتی چهار باره‌ی مجدد آن‌ها !!!!!!! برای تسلط بیشتر و آشنایی با نظام فکری طراحان.  

۴- پرهیز از حل تست‌های تالیفی غیراستاندارد (تست های تالیفی مدل تست‌های جزوه‌ی مدار الکتریکی استاد تقوی که خود برداشتی از تست‌های کنکور است (دل و روده ‌ی تست رو بیرون ریخته) و حالت دیگری از خود تست‌های کنکور است بسیار مفید است)

در آخر نیز برای تمامی شما دوستان عزیزم آرزوی موفقیت روزافزون دارم با شیب پیشرفتC که برابرC ظرفیت خازنی است که هر دو صفحش چسبیده‌اند به یکدیگر.

ارادت مند شما

سینا مرادی

تابستان ۹۵

۲ نظر

  1. با ارامش بیشتر با تلاش کمتر …
    کاملا می فهمم منظورتون چی بود
    ای کاش همه ما قدر لحظاتی که درس می خونیم رو بدونیم و با استرس زحمتای خودمونو از بین نبریم

    • این واقعا تا یک حدیش دست ماست این که ساختار شخصیتیه ما از چه نوعی باشه و در چه دسته بندی احساسی هیجانی قرار داریم مسلما دست ما نیست .
      ولی خب متاسفانه اینجا ایرانه و همه را با یک خط کش می سنجند……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *